AB Bilgi Merkezi

Denizli Sanayi Odası Avrupa Birliği Bilgi Merkezi tarafından Kültürel Miras Yılı çerçevesinde “Laodikeia’dan Avrupa’ya Kültür Köprüsü” etkinliği düzenlendi. Laodikeia Kazı Başkanlığı işbirliğinde 8 Ağustos 2019 Perşembe günü Laodikeia Antik Kentinde gerçekleşen etkinlik kapsamında Olten Filarmoni Oda Orkestrası muhteşem bir konser verdi.

Açılış konuşmalarını DSO Başkanı Müjdat Keçeci’nin yaptığı gecede Dünyaca ünlü Orkestra Şefi İbrahim Yazıcı ve Solist Tolga Kulak beraberindeki 22 kişilik Filarmoni Orkestrası antik kentin eşsiz ortamında Avrupa ve Türk bestecilerin eserlerinden oluşan konserle Denizlileri büyüledi.

DESİAD ve DEFSAD’ın ortaklığı ile hazırlanan Laodikeia Fotoğrafları Sergisi ve Kokteyl ile başlayan etkinlik, Olten Filarmoni Oda Orkestrasının müthiş performansı ile devam etti. Antik kentin içinde gerçekleşen konser yaklaşık iki saat sürdü. Etkinliğin sonunda DSO Başkanı Müjdat Keçeci Şef İbrahim Yazıcı’ya, Başkan Yardımcısı Selim Kasapoğlu Solist Tolga Kulak’a, DSO AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Cansun Özdülger Sanat Koordinatörü Akgün Çavuş’a mermer üzerine tasarlanan özel hediye plaketleri takdim etti.