Haberler

KASAPOĞLU: “ÇİVRİL OSB BİR YIL İÇİNDE TAMAMLANACAK”

6.6.2024

Aralık 2023 tarihinde tüzel kişiliğine kavuşan Çivril OSB’de çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor… Hem bölgenin hem de ülke ekonomisinin kalkınmasında önemli bir rol üstlenecek olan Çivril OSB’deki son durumu yerinde inceleyen Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kasapoğlu ve beraberindeki DSO Heyeti, Çivril Belediye Başkanı Semih Dere ve teknik ekibinden projenin detayları ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çivril OSB Projesini yeni yerel yönetim ile birlikte tekrar ele aldıklarını kaydeden Başkan Kasapoğlu, “Şehrimizin sanayi potansiyeline değer katma yolundaki kararlılığımızı sürdürüyoruz. Bölgenin ekonomik büyümesine, kalkınmasına ve istihdamın artırılmasına katkı sağlamak için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Çivril’de hayalimizi gerçeğe dönüştürmek için bölgeyi inceledik, planlarımızı gözden geçirdik. Çivril OSB’yi bir yıl içinde tamamlayarak, ilçemize kazandıracağız. Biz ilçelerimizde sanayiyi güçlendirmek, Denizlimizin üretim gücünü ilçelerimizle birlikte yükseltmek istiyoruz.” dedi.

 

ÇİVRİL BELEDİYE BAŞKANI DERE’YE ZİYARET

Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kasapoğlu ve DSO Yönetimi, Çivril Belediye Başkanı seçilen Semih Dere’ye hayırlı olsun ziyaret gerçekleştirdi.

Çivril OSB projesinin tüm detaylarıyla ele alındığı bu ziyarete, DSO Yönetim Kurulu Üyeleri Enis Emre Boz, Levent Çaputçu, Halil Erdoğan, DSO Meclis Üyesi Ersin Turgut, Çivril OSB Yönetim Kurulu Üyeleri Vehbi Demir, Erkan Tıkıroğlu, DSO Mali ve İdari İşler Müdürü Ömer Kırboz, Şehir Plancısı Server Munis ile Harita Mühendisi Mehmet Emiroğlu katıldı.

Çivril Belediye Başkan Yardımcısı Tansel Ergut’un da yer aldığı görüşmede, Çivril OSB ile ilgili yapılacak çalışmalar ve olası iş birlikleri konuşuldu.

Çivril OSB’nin hızlı inşasına ve ilçe sanayisinin geleceğine dair karşılıklı iş birliğine dair inancını belirten Başkan Kasapoğlu, nazik ev sahipliği için Başkan Dere’ye teşekkür etti.

 

ÇİVRİL OSB BURADA YÜKSELECEK

Başkan Kasapoğlu ve beraberindeki DSO Yönetimi daha sonra Çivril OSB alanında incelemelerde bulundu. Çivril Belediye Başkanı Dere ve teknik ekibi, projenin son durumu hakkında bilgi verdi. Bölgede bugüne kadar yapılan ve bundan sonra yapılması planlanan çalışmalar ele alındı.

Detaylı inceleme ve bilgi aktarımı sonrasında Başkan Kasapoğlu ve beraberindeki Heyet, Çivril OSB ile ilgili öneri ve görüşlerini iletti. Çivril OSB’nin mümkün olan en kısa zamanda ilçeye kazandırılması ile ilgili fikir birliğine varılan ziyarette, Bakanlıkla ilgili sürecin de yakından takip edildiğine vurgu yapıldı.

 

KASAPOĞLU: “ÇİVRİL OSB BİR YIL İÇİNDE TAMAMLANACAK”

Bölgeye kazandırılacak olan Yeni OSB’nin ilçenin kalkınmasında, Çivril’in kent ekonomisine ve sanayisine katkı sağlamasında önemli bir rol oynayacağını belirten Başkan Kasapoğlu, “Şehrimizin sanayi potansiyeline değer katma yolundaki kararlılığımızı sürdürüyoruz. Bölgenin ekonomik büyümesine, kalkınmasına ve istihdamın artırılmasına katkı sağlamak için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Çivril’de hayalimizi gerçeğe dönüştürmek için bölgeyi inceledik, planlarımızı gözden geçirdik, yeni yerel yönetimimiz ile birlikte projeyi tekrar ele aldık. Çivril OSB’yi bir yıl içinde tamamlayarak, ilçemize kazandıracağız. Biz ilçelerimizde sanayiyi güçlendirmek, Denizlimizin üretim gücünü ilçelerimizle birlikte yükseltmek istiyoruz.” dedi.

 

“GEREKEN TÜM DESTEĞİ SAĞLAMAYA HAZIRIZ”

İlçe için önemli bir dönüm noktası olacağını düşündükleri Çivril OSB’nin en kısa zamanda ilçeye kazandırılması için gereken tüm desteği vereceklerini ifade eden Çivril Belediye Başkanı Dere ise, “Tarımıyla ve ticaretiyle öne çıkan ilçemiz, bölgeye kazandırılacak olan yeni OSB ile birlikte sanayi alanında da büyük bir değere kavuşacak. Hem bölgemiz hem şehrimiz hem de ülkemiz için önemli bir adım olarak gördüğümüz bu projenin ilçemize kazandırılmasına emek ve katkı veren Denizli Sanayi Odası Başkanımız ve yönetimi ile tüm paydaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

 

 

ÇİVRİL OSB’DE TALEP BEKLENENİN ÇOK ÜZERİNDE

Sanayinin disipline edilmesi, şehrin planlı gelişimine katkıda bulunması, birbirini tamamlayıcı ve birbirinin yan ürününü teşvik eden sanayicilerin bir arada ve bir program dahilinde üretim yapmalarıyla, üretimde verimliliğin ve kar artışının sağlanması adına büyük önem arz eden OSB’lere bir yenisi daha ekleniyor. Aralık 2023’te tüzel kişiliğine kavuşan Çivril OSB’de çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Denizli Sanayi Odası, Çivril Belediyesi, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Denizli Valiliği’nin paydaşı olduğu Çivril OSB, 1 milyon 240 bin metrekare alan üzerine kurulacak. İlk andan itibaren büyük talep gören projenin yaklaşık 600 bin metrekarelik alanı için 50’ye yakın ön talep bulunduğu ifade edildi. Denizli’ye 100, İzmir Limana 280, Uşak’a 50 ve Çardak’a 70 km uzaklıkta bulunan Çivril OSB hem bölgenin hem de ülkenin kalkınmasında önemli bir rol üstlenecek.