Haberler

DSO MECLİSİ TEMMUZ AYI OLAĞAN TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

1.7.2024

Denizli Sanayi Odası Meclisi Temmuz Ayı Olağan Toplantısı, Odamız Müjdat Keçeci Meclis Salonu'nda yapıldı. 

Toplantı, Meclis Başkanı İ. Okan Konyalıoğlu’nun oturumu açmasıyla başladı.

Meclis’in gündeminde; İSO-500 Listesi, TİM verileriyle Türkiye’nin 1000 ihracatçı firması, Türkiye’nin Gri Listeden çıkarılması kararı, Elektrik fiyatlarına yüzde 38 zam, Vergide Uzlaşma Müessesesi’nin kaldırılmasına yönelik karardan geri adım atılması, asgari kurumlar vergisi düzenlemesi, Çivril OSB ziyareti, Verimlilik Çalıştayı ve Meclis Üyelerimize gerçekleştirdiğimiz ziyaretler konuşuldu.

DSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Serter, güncel veriler, Haziran Ayı Oda Faaliyetleri, Temmuz Ayı eğitim programı ve gelecek ay yapılması planlanan çalışmalar hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi.

İSO-500 ve TİM'in Türkiye’nin ilk 100 ihracatçı firmasının sonuçlarına değinerek konuşmasına başlayan Serter, Türkiye’nin gri listeden çıkarılması konusuna da değindi.

Güncel konu başlıklarına dair görüşlerini aktaran Serter, üzerinde çalışılan asgari kurumlar vergisini de meclis gündemine taşıdı.

Haziran Ayında gerçekleştirilen Üye ziyaretleri ve Denizli Sanayi Odası’nın gündemini oluşturan konu başlıklarını aktaran Serter, “Doğru strateji, doğru planlama, doğru üretim ile çağı yakalamış bir Denizli sanayisi inşa etmek için hepimize büyük görevler düşüyor.” diyerek sözlerini noktaladı.

200’e yakın katılımcı firma ile gerçekleştirilen Verimlilik Çalıştayı’na değinilen toplantıda, Meclis Üyeleri, çalıştay ile ilgili görüşlerini dile getirdi.

Toplantıda, Ecogreen Enerji Regülasyon ve Enerji Ticaret Müdürü Meriç Çoban, elektrik sanayi tarifesindeki güncel duruma dair bir sunum yaptı.

İHKİB Dijital Dönüşüm Merkezi ziyaretinin değerlendirmesiyle devam eden toplantıda, DSO Meclis Başkan Yardımcısı İlhan Sicimli sunumunu gerçekleştirdi.

Meclis Üyemiz Nuri Turgut da güncel konularla ilgili görüşlerini Meclis Üyelerine aktardı.

Toplantı, dilek ve temennilerin aktarılmasıyla sona erdi.