Haberler

DSO MECLİSİ HAZİRAN AYI OLAĞAN TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

3.6.2024

Denizli Sanayi Odası Meclisi Haziran Ayı Olağan Toplantısı, Odamız Müjdat Keçeci Meclis Salonu'nda yapıldı.
Toplantı, Meclis Başkanı İ. Okan Konyalıoğlu’nun oturumu açmasıyla başladı.

Meclis’in gündeminde; ihracat, istihdam ve büyüme rakamları, göçmen işgücünün entegrasyonu ve işgücü ihtiyaçları, GSYH’nin yıllara göre seyri, YP Kredi Kullanımı ve getirilen sınırlama, Hanehalkı Sosyal Yardımları, Kayıt Dışı Ekonomi ile Mücadele gibi önemli başlıklar yer aldı.

Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kasapoğlu, güncel veriler, Mayıs Ayı Oda Faaliyetleri ve gelecek ay yapılması planlanan çalışmalar hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi.

Başkan Kasapoğlu, Denizli Sanayi Odası’na Mayıs Ayında kaydı yapılan 11 yeni üyemizi tebrik ederek konuşmasına başladı. Kasapoğlu, “Büyüyen ve güçlenen Denizli Sanayi Odası’na bu ay kaydı yapılan, sanayi ve iş dünyasına katkı sağlayacağına inandığım yeni üyelerimizle, aynı çatı altında buluşmuş olmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum” dedi.

Toplantıda, Meclis Üyesi Nuri Turgut, büyüme ve ihracat rakamları ile ilgili görüşlerini aktardı.

DSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Enis Emre Boz, 11 Haziran tarihinde yapılacak olan DSO Verimlilik Çalıştayı hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. Çalıştay ile ilgili son durumun değerlendirilmesi yapıldı.

Boz ayrıca, Almanya’da gerçekleştirilen ‘DRUPA 24’ fuarındaki izlenimlerini de Meclis Üyeleri ile paylaştı.

DSO Yönetim Kurulu Üyesi Orçun Alptekin, Eğitim komisyonunun faaliyetleri ve DSO Akademi çatısı altında yürütülen çalışmalar hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi.

İşletmelerde çalışacak personel bulma konusunda yaşanan sorunlara ilişkin Meclis Kâtip Üyesi İsmail Ayvaz ve 7. Meslek Komitesinin önerileri değerlendirildi.

21-25 Mayıs 2024 tarihlerinde yapılan Hometex Ev Tekstili Fuarı’nda yaşanan sorunların değerlendirilmesi ile devam eden toplantı, dilek ve temennilerin aktarılması ile sona erdi.