Haberler

DSO’DA KURUMSAL KARBON AYAK İZİ KONUŞULDU

30.5.2024

Denizli Sanayi Odası ve Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ortaklığı, EnerjiSA Üretim iş birliği ile gerçekleştirdiğimiz “Karbon Piyasaları ve Kurumsal Karbon Ayak İzi” konulu bilgilendirme toplantısı Odamız M. Feridun Alpat Konferans Salonunda düzenlendi.

Toplantıya, DSO Genel Sekreteri Dr. Sezgi Akbaş, DSO Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Tillem, DSO Sürdürülebilirlik ve Yeşil Dönüşüm Müdürü Cansun Özdülger ile Kurumsal Karbon Ayak İzi hesaplamasını yapmak adına bilgi almak isteyen firmalar katılım sağladı.

DSO Genel Sekreteri Dr. Sezgi Akbaş’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizması çerçevesinde emisyon kapsamları, zorunlu ve gönüllü piyasalar, yenilenebilir enerji ve karbon azaltım sertifikaları ve şirketlerin yeşil dönüşüme uyum süreci konuları ele alındı.

EnerjiSA Üretim Quick Carbon Satış ve Pazarlama Müdürü Zeynep Durak, EnerjiSA Üretim Commodities Müşteri Çözüm Ortağı Fatma Sedefçi Sağlık, EnerjiSA Üretim Commodities Çevreci Ürünler İş Ortağı Tuğçe Şevik sunumunu gerçekleştirdi.

Etkinlik, soru-cevap bölümü ile devam etti, katılımcılar merak ettikleri soruları konuşmacılara yöneltti.

Denizli Sanayi Odası olarak, Sanayide Verimlilik, Sürdürülebilirlik ve Yeşil Dönüşümü sağlayabilmek adına güç birliği ve iş birliğine olan inancımızla çalışmalarımıza devam edeceğiz.