Duyurular

Türkiye Özbekistan İş Forumu

30.5.2024

Sayın Üyemiz,

Ülkemizde gerçekleştirilecek olan Türkiye-Özbekistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi (YDSK) 3. Toplantısı münasebetiyle,

5 Haziran 2024 Çarşamba günü saat 14:30'da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından TOBB İkiz Kuleler Ankara'da Türkiye-Özbekistan İş Forumu düzenlenecektir.

Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Cevdet Yılmaz ve Özbekistan Başbakan Yardımcısı Jamshid Kuchkarov'un teşrifleri ile iki ülkeden ilgili Bakanların iştirakiyle gerçekleştirilmesi planlanan söz konusu İş Forumuna, kamu kurum ve kuruluşları, farklı sektörlerde faaliyet gösteren iş insanlarının katılımının öngörülmekte olup iki ülke arasındaki iş ve yatırım imkânlarının değerlendirilmesi planlanmaktadır.

Özbekistan özel sektör heyeti deri ürünleri/ayakkabı, mobilya, tekstil, elektronik cihazlar (televizyon, buzdolabı, klima, mutfak ev aletleri gibi) ve inşaat malzemeleri alanında faaliyet gösteren firmalardan oluşacak olup, söz konusu firmalarla forum öncesinde 13:00-14:30 saatleri arasında ikili görüşmeler yapılacaktır. Forum programı ve Özbek firma listesi bilahare ilgilenen firmalara iletilecektir.

Foruma katılmak isteyen üyelerimizin 4 Haziran 2024 saat 13:00'e kadar https://anket.tobb.org.tr/#/anket/turkiye-ozbekistan-is-forumu-2  bağlantıda yer alan kayıt formunu doldurmaları gerekmektedir.

İlgilenen üyelerimizin katılımını bekler, iyi çalışmalar dileriz.

Saygılarımızla,

Denizli Sanayi Odası