×

Denizli Sanayi Odası İçerik Görüntüleme

Unvan :

Adı Soyadı :

Telefon :

Firma Unvanı:

Adresi :

Otomatik taslak

8293

AB Bilgi Merkezi Duyurular

Antakya Medeniyetler Korosu Avrupa Günü dolayısıyla Anadolu’yu geziyor: Depremzedelerin anısına "yedi mumla yolu aydınlatmak"


Antakya Medeniyetler Korosu depremde hayatını kaybeden yedi üyesinin simgelendiği yedi mumun ışığı eşliğinde unutulmaz bir Anadolu turnesi kapsamında PAÜ'de konser verecektir., 13.07.2023

Antakya Medeniyetler Korosu Avrupa Günü dolayısıyla Anadolu’yu geziyor: Depremzedelerin anısına Resim: Otomatik taslak

Antakya Medeniyetler Korosu depremde hayatını kaybeden yedi üyesinin simgelendiği yedi mumun ışığı eşliğinde unutulmaz bir Anadolu turnesine çıktı. Avrupa Birliği Bilgi Merkezleri (ABBM) tarafından Avrupa Günü kapsamında “Dayanışma yaşatır, müzik iyileştirir” sloganıyla düzenlenen konserler, depremzedelerin seslerini ve kurtarma, iyileşme ve yeniden inşa çabalarındaki dayanışma mesajını 8 şehre taşıdı.

Alevi, Sünni, Ermeni, Ortodoks, Katolik ve Musevi üyelerden oluşan Antakya Medeniyetler Korosu, evrensel bir dil olan müzikle medeniyetler arasında köprüler kurmak amacıyla 2007 yılında kuruldu. Koro 2019 yılında Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülü’ne layık görüldü. 6 Şubat depremlerinin ardından ise koro üyeleri, depremzedelerin seslerini tüm Türkiye’ye duyurmak amacıyla sahne çıkmaya başladı.

Antakya Medeniyetler Korosu’ndan Ses Sanatçısı Zübeyir Göçmez, Edirne, Eskişehir, Denizli, Antalya, Samsun, Sivas, Van ve Urfa’da düzenlenen unutulmaz konserleri “kutsal bir görev” olarak nitelendiriyor ve devam ediyor: “Bu çok özverili bir çalışma aslında. Düşünün ki eviniz yok, çocuklarınız güvende değil, ama siz bir misyon uğruna şehir şehir gezip insanlara bunu anlatmaya çalışıyorsunuz.”

Antakya Medeniyetler Korosu’ndan yetenekli Flüt Sanatçısı Melda Aslan ise bu yolculuğa çıkma nedenlerini şöyle açıklıyor: “Sanatın ve müziğin yaralarımızı saracak güce sahip olduğuna inanıyoruz. Avrupa Birliği’nin desteğiyle bu yola çıkmamızda bize ilham veren de bu inanç oldu.”

Turneyi organize eden ABBM koordinatörleri de aynı duyguları paylaşıyor. Van ABBM Koordinatörü Kerem Oruç, “Depremin acılarının atlatılması lazım. Bunun da en iyi yolunun sanat olacağını düşündük. Çünkü sanat insanları bir araya getirebilecek, birleştirici bir güçtür” diyor.

Samsun ABBM Koordinatörü Esma Deniz ise dayanışmanın önemine vurgu yaparak, “Depremlerin ardından uluslararası yardımlar büyüdü ve olağanüstü bir dayanışma sergilendi. Biz de Avrupa Birliği’nin doğum günü vesilesiyle bu olağanüstü birlikteliği kutlamak istedik” diye konuşuyor.

En Son Duyurular

ÇİVRİL ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ HAKKINDA DUYURU

ÇİVRİL ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ HAKKINDA DUYURU Resim:Fotoğraf Açıklaması Hazırlanıyor.
Özbekistan İş Forumu 19 Temmuz 2023 Çarşamba Günü Saat 19.00'da

Özbekistan İş Forumu 19 Temmuz 2023 Çarşamba Günü Saat 19.00'da Resim:Fotoğraf Açıklaması Hazırlanıyor.
Antakya Medeniyetler Korosu Konseri

Antakya Medeniyetler Korosu Konseri Resim:Fotoğraf Açıklaması Hazırlanıyor.

Bizi Takip Et

Sosyal medya içeriklini koyabiliriz.

?Tags: antakya-medeniyetler-korosu, avrupa-gunu, and dunya-hosgoru-gunu-rotterdam-olten-orkestralari-ortak-konseri

Scroll to Top