AB Bilgi Merkezi

Denizli Avrupa Birliği Bilgi Merkezi, Avrupa Birliği’nin IPARD programı kapsamında, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) desteği ile Denizli’nin Buldan ilçesinde kurulan Hayal Doğal Yaşam Alanını ziyaret etti. Bir rekreasyon işletmesi olarak 38.000 m2 lik bir alanda kurulan ve yarı olimpik havuzunda çocuk ve yetişkinlere yüzme kursu hizmeti de veren Hayal’in sahibi Metin Öz, 2016 yılında faaliyete geçtiklerini ve 1,5 milyon TL’lik yatırım maliyetinin 487.000 TL’lik kısmının AB desteği ile karşılandığını dile getirdi.

Buldan ilçesinde yüzme havuzu olan bir tesis kurmanın çocukluk hayali olduğunu söyleyen Metin Öz, bu nedenle işletmenin adına Hayal dediklerini ifade etti. Buldan’da bir ilki başardıklarını ve geçtiğimiz yıl yaklaşık 600 çocuğa yüzme öğrettiklerini söyledi.  Buldan halkı ve şehir dışından yoğun bir talep aldıklarını ve konaklama hizmetini de en kısa zamanda vermeyi hedeflediklerini dile getirdi. İşletme Müdürü Saliha Öz, tesisin geliştirilmesi ve konaklamanın da sunulması ile   Buldan’ın turizmine de katkı sağlayacaklarını belirtti.

Bölge halkının yoğun ilgisi ile karşı karşıya kaldıklarını belirten Saliha Öz, kamelyalarda doğa ile iç içe serpme kahvaltı ile güne başlayan misafirlerin havuz keyfi ile güne devam ettiklerini ve akşam yemeği ile gece 00:00’a kadar dolu dolu bir gün geçirdiklerini söyledi. Aynı zamanda havuz başı özel gün kutlamaları, yaklaşık 1.000 kişiye kadar düğün organizasyonları da yapabildiklerini belirtti.  Yakın zamanda bir kültür ve turizm merkezi olarak daha da gelişmiş bir tesis ile hizmet vermek istediklerini dile getiren Öz ailesi, yeni projelerini hayata geçirmek için çalışmalarını sürdürüyor.