×

Denizli Sanayi Odası İçerik Görüntüleme

Unvan :

Adı Soyadı :

Telefon :

Firma Unvanı:

Adresi :

Denizli’de Kayıtlı İstihdamın Teşviki İçin Güçlü Diyalog ve Yenilikçi Yaklaşım Projesi

Projects🕑 2017-05-30 12:00

DSO'dan Kayıtlı İşgücüne Tam Destek

Projenin Sahibi: Denizli Sanayi Odası

Projenin Eş Başvuranı (Ortağı): Pamukkale Üniversitesi

Projenin İştirakçileri:

  • Denizli İŞKUR İl Müdürlüğü,
  • Denizli KOSGEB İl Müdürlüğü,
  • Denizli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası,
  • Türkiye İnsan Yönetim Derneği (PERYÖN) Ege Şubesi

DSO tarafından 2014 yılında tasarlanan proje, 2015 yılı sonlarında T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı isimli sözleşme makamınca hibe almaya hak kazanmıştır. Toplam bütçesi 293 bin avro olan proje, 01 Temmuz 2016 tarihinde uygulanmaya başlamış olup, 31.08.2017 tarihinde sona erecektir.

Projenin Özel Amacı: Denizli’de kayıt dışı istihdam konusunda ilgili yerel aktörler arasında etkileşim, işbirliği ve hareket birlikteliğini sağlarken, sosyal güvenlik konusunda farkındalık ve bilgi düzeyini arttırarak, kayıtlı istihdamın teşvikine destek vermektir.

Projenin en temel faaliyetlerinden birisi, Web Temelli İstihdam Teşvik Platformu’nun kurulumudur. Web temelli istihdam teşvik platformu ile başta işveren ve işçiler olmak üzere kayıtlı istihdama geçiş noktasında yaşanan bilgi eksikliğinin giderilmesine yenilikçi bir yaklaşım getirilmesi planlanmaktadır. Platformda, çalışan, işveren, paydaş kurum, kurum bazlı yönetici ve tüm sistem yöneticisi için gerekli ekranlar olacaktır. Tüm gerekli mevzuatı veri bankasında tutacak ve interaktif sorgulama imkanları sunacak platform, çalışanlar ve işverenlere, yaş, cinsiyet, meslek, çalışma alanı, çalışma süresi ve bağlı olduğu kurum (SGK, İşkur, ya da KOBİ vb.) gibi bilgiler dahilinde sahip olduğu haklar, indirimler, teşvikler vb. gibi bilgilendirmelere kolaylıkla erişim olanağı sunacaktır. 20 farklı parametre üzerinden sorgulama olanağı sunacak platform, web portal üzerinden internette yayınlanacak ve tüm kullanıcılara makul sürelerde cevap verebilecek performansta olacaktır. Güncel mevzuat ve uygulama değişiklikleri gibi sonuç parametrelerini etkileyen faktörler, yetkili kullanıcılar tarafından revize edilebilecektir. Mevcut sistem parametreleri ile otomatik yanıtlama mümkün olmadığında, tüm parametreleri ile sorular sistem tarafından proje paydaşlarında yer alan yetkili ve donanımlı kişilere elektronik ortamda aktarılacaktır.

Scroll to Top