DENİZLİ SANAYİ ODASI
DENİZLİ CHAMBER OF INDUSTRY
Kullanıcı Girişi   @  TR | ENG
    
 
DUYURULAR
BASIN
ÖNERİ ve
ŞİKAYETLER

Duyurular > Genel Duyurular
Denizli Sanayi Odası Mermer Fuarında
23 Mart 2012 Cuma
Denizli Sanayi Odası (DSO), İzmir’de düzenlenen “Marble 2012 Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı”nı, Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci ve Meclis Başkanı Mehmet Tosunoğlu’nun da aralarında yer aldığı bir heyetle ziyaret etti.

DSO heyetinde Meclis Başkan Yardımcılarından ve aynı zamanda Denizli Madenciler ve Mermerciler Derneği Başkanı olan Hikmet Çelikkol ile Meclis Üyeleri Güven Dokumacı, Hilmi Koyuncuoğlu, Mehmet Çınar ve Yüksel Arpacı bulunuyordu.

Marble 2012’ye çok sayıda Denizlili firma katılıyor. Bu firmaları tek tek gezen Denizli heyeti, fuar ve mermer alanındaki gelişmeler hakkında yetkililerden bilgi alıp, görüş alışverişinde bulundular.

Bu yıl 18’incisi düzenlenen Marble 2012 fuarında bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Başkan Keçeci, “Burada bir kez daha şahit olduk ki, Denizlili girişimcinin yeri ayrı. Bizim firmalarımız, gerek ürünlerinin kalitesi gerekse sunumlarındaki çeşitlilikle bir adım öne çıkmışlar. İzmir’de mermer fuarına bir Denizlili, Denizli sanayisinin bir temsilcisi ve DSO Başkanı olarak katılmaktan gurur duydum. Mermercilerimizle ne kadar övünsek azdır.”

“Bu gibi fuarlar Ege bölgesi için çok önemli” diyen Meclis Başkanı Mehmet Tosunoğlu ise şöyle konuştu: “Türkiye’nin tüm doğaltaşları bu fuarda görücüye çıkıyor. Ülkemizin kaynaklarının ve potansiyelinin ne kadar geniş olduğu burada sergileniyor. Denizli traverteni elbette bambaşka. Bizim sanayicilerimiz, sektörde özel bir yere sahip. Kendilerini bu başarılarından ötürü kutluyoruz.”

DSO Meclis Başkan Yardımcısı ve Denizli Madenciler ve Mermerciler Derneği Başkanı Hikmet Çelikkol ise şunları kaydetti: “Marble 2012 Denizli doğaltaş sektörünün geldiği noktayı gözler önüne seriliyor. Fuarda 42 yabancı ülkeden 265 katılımcı var. Türkiye’den ise 868 yerli firma katılıyor. Denizlili firmalar ise gerçekten göz dolduruyorlar.”

Marble 2012, 18.Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı İZFAŞ tarafından düzenleneniyor ve sektöründe dünyanın en büyük üç fuarından biri olarak kabul ediliyor. 42 ülkeden 265 katılımcının bulunduğu fuara ABD, Almanya, Belçika, Brezilya, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Çin, Danimarka, Filistin, Finlandiya, Fransa, Hindistan, Hollanda, Hong Kong, Irak, İngiltere, İran, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İtalya, Japanya, Kanada, Katar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kore, Makedonya, Mısır, Morityus, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, San Marino, Slovakya, Suriye, Tayvan, Tunus, Ukrayna ve Yunanistan katılıyor. Bu ülkelerden Belçika, Romanya, Ukrayna ve Slovakya ilk defa fuara katılıyor. Türkiye’nin doğaltaş çıkan her bölgesinden taş gelen fuara, 868 yerli firma katılıyor. 201 bin 500 metrekare alan üzerinde düzenlenen fuarda, işlenmiş, yarı işlenmiş ve ham olmak üzere 12 bin  ton taş ve 575 adet blok mermer ve doğaltaş sergileniyor.

 

Videolar
ETKİNLİK TAKVİMİ
Videolar

AB Bilgi Merkezi Yayınlar Bilgi Güncelleme Meslek Komiteleri Online Hizmetler Projeler
İSTİHDAM TEŞVİKLERİ HAKKINDA
TÜM CEVAPLAR İÇİN
www.istihdamatesvik.com
DENİZLİ’DE KAYITLI İSTİHDAMIN TEŞVİKİ İÇİN GÜÇLÜ DİYALOG VE YENİLİKÇİ YAKLAŞIM PROJESİ
KAMU SPOTU
DENİZLİ MERMER SEKTÖRÜNÜN
KALİTELİ MESLEKİ EĞİTİM İHTİYACINA
ÇÖZÜM İÇİN ORTAK ADIMLAR
KAMU SPOTU
YA BİRGÜN MESLEK LİSELERİ OLMASAYDI?
                                       
DSO İLETİŞİM MERKEZİ
0258 242 10 04