DENİZLİ SANAYİ ODASI
DENİZLİ CHAMBER OF INDUSTRY
Kullanıcı Girişi   @  TR | ENG
    
 
DUYURULAR
BASIN
ÖNERİ ve
ŞİKAYETLER

Duyurular > Genel Duyurular
DENİZLİ SANAYİ ODASI’NDAN AKILLI DESTEK
15 Ocak 2019 Salı

Denizli’de bulunan meslek liselerine çeşitli yollarla destek veren Denizli Sanayi Odası, Orhan Abalıoğlu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ne Denizli’de eşi olmayan bir sınıf yaptırdı. DSO koordinatörlüğünde ve Denizlili iş insanlarının katkılarıyla gerçekleştirilen Akıl Oyunları Sınıfı’nın açılışı Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki Eğitim Şube Müdürü Ramazan Kaya, Denizli Sanayi Odası yönetimi ve hayırsever iş insanlarının katılımıyla gerçekleşti.

 

Orhan Abalıoğlu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğretmen, öğrenci ve yöneticilerinin birlikte oluşturduğu projeye Denizli Sanayi Odası’nın destek vermesiyle, proje 1 yıldan kısa bir sürede hayata geçirildi. Okul öğretmenlerinden Funda Kaya, Akıl Oyunları Sınıfı’nın özellikle dengi okullarda benzerine az rastlanır bir öğrenme ve öğretme ortamı olduğunu belirterek öğrencilerin öğrenim hayatında ciddi fark yarattığını dile getirdi. Sınıf içerisindeki malzemelerin Denizlili sanayicilerin ürünlerinden seçilerek imece usulüyle bir araya getirildiği sınıfta öğrenciler, GO, Reversi, 9 taş gibi akıl oyunlarını arkadaşları ile birlikte oynama şansı elde ediyorlar.

 

Denizli Sanayi Odası tarafından meslek liseleri ile ilgili yapılan çalışmaları anlatan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Okan Konyalıoğlu, “Denizlili sanayiciler için meslek liseleri her zaman gündemin üst sıralarında olmuştur; bu nedenle oda olarak meslek liseleri bizim de üzerinde titizlikle durduğumuz bir konu. Bir süredir kendi içimizde, komitelerimizle yaptığımız toplantılar sonuçlanmak üzere. Bu toplantıların çıktılarına uygun olarak 2019 yılı içerisinde ilimizdeki meslek liselerine özeli kısa vadeli çözümler üretmemizi sağlayacak bir çalıştay düzenleyeceğiz. Sadece sorun tespit eden konumundan sorun çözen konumuna geçmek istiyoruz çünkü Denizli sanayisinin bu gençlere kısa vadede ihtiyacı var.” şeklinde konuştu. 

Videolar
ETKİNLİK TAKVİMİ
Videolar

AB Bilgi Merkezi Yayınlar Bilgi Güncelleme Meslek Komiteleri Online Hizmetler Projeler
İSTİHDAM TEŞVİKLERİ HAKKINDA
TÜM CEVAPLAR İÇİN
www.istihdamatesvik.com
DENİZLİ’DE KAYITLI İSTİHDAMIN TEŞVİKİ İÇİN GÜÇLÜ DİYALOG VE YENİLİKÇİ YAKLAŞIM PROJESİ
KAMU SPOTU
DENİZLİ MERMER SEKTÖRÜNÜN
KALİTELİ MESLEKİ EĞİTİM İHTİYACINA
ÇÖZÜM İÇİN ORTAK ADIMLAR
KAMU SPOTU
YA BİRGÜN MESLEK LİSELERİ OLMASAYDI?
                                       
DSO İLETİŞİM MERKEZİ
0258 242 10 04