DENİZLİ SANAYİ ODASI
DENİZLİ CHAMBER OF INDUSTRY
Kullanıcı Girişi   @  TR | ENG
    
 
DUYURULAR
BASIN
ÖNERİ ve
ŞİKAYETLER

Duyurular > Genel Duyurular
DİYARBAKIR SANAYİ VE TİCARET ODASI’NDAN DSO’YA ZİYARET
03 Ekim 2017 Salı

 

Diyarbakır Sanayi ve Ticaret Odası,  Denizli Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

 

Diyarbakır Sanayi ve Ticaret Odası heyeti, Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Yavuzçehre, Genel Sekreter Zeren Gerelioğlu ve AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Cansun Özdülger tarafından ağırlandı.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yavuzçehre, ziyaretçilere Denizli ekonomisi hakkında bilgi verdi. Yavuzçehre, “Denizli sanayisiyle yıllardan beri ülkenin kalkınmasına katkıda bulunan, ihracatçı bir kentimiz. Tekstil konusunda hızlı teslimat yapabilen bir iliz. Her ne kadar ev tekstili ile ünlenmiş bir il olsak da son 10 yılda moda üreten, kendi tasarımlarını yapan konfeksiyoncuların olduğu bir il haline geldik. Kadın istihdamında da Türkiye genelinde 2. Sıradayız ve bununla gurur duyuyoruz.” dedi.

 

Güneydoğu Tekstil Sanayi ve İşadamları Derneği (GÜNTİAD) Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Oğurlu, “6. Bölge teşviği olan bir bölgedeyiz; tekstil kent kurmaya çalışıyoruz. Diyarbakır güvenli bir bölge, bizde yaşanan sıkıntılar tüm Dünya’da yaşanan sıkıntılar.” diye konuşarak Denizlili tekstil sanayicilerini Diyarbakır’da yatırım yapmaya davet etti. Diyarbakır Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Hüsnü Pervane ise Diyarbakır ve Diyarbakır’daki sektörüler hakkında bilgi verdi.  Pervane, Diyarbakır’daki genç nüfus oranının Türkiye oranının üzerinde olduğunu ve bu nedenle istihdama önem verdiklerini vurguladı.

 

 

Videolar
ETKİNLİK TAKVİMİ
Videolar

AB Bilgi Merkezi Yayınlar Bilgi Güncelleme Meslek Komiteleri Online Hizmetler Projeler
İSTİHDAM TEŞVİKLERİ HAKKINDA
TÜM CEVAPLAR İÇİN
www.istihdamatesvik.com
DENİZLİ’DE KAYITLI İSTİHDAMIN TEŞVİKİ İÇİN GÜÇLÜ DİYALOG VE YENİLİKÇİ YAKLAŞIM PROJESİ
KAMU SPOTU
DENİZLİ MERMER SEKTÖRÜNÜN
KALİTELİ MESLEKİ EĞİTİM İHTİYACINA
ÇÖZÜM İÇİN ORTAK ADIMLAR
KAMU SPOTU
YA BİRGÜN MESLEK LİSELERİ OLMASAYDI?
                                       
DSO İLETİŞİM MERKEZİ
0258 242 10 04