DENİZLİ SANAYİ ODASI
DENİZLİ CHAMBER OF INDUSTRY
Kullanıcı Girişi   @  TR | ENG
    
 
DUYURULAR
BASIN
ÖNERİ ve
ŞİKAYETLER

Duyurular > Genel Duyurular
BAYRAM TATİLİ TARTIŞMALARINA BİR YORUM DA KEÇECİ’DEN GELDİ
10 Ağustos 2017 Perşembe

 

 

Bayram tatilinin 10 güne uzatılıp uzatılmaması konusunda işadamları ikiye bölündü, Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Keçeci de tartışmalara katıldı.

 

Sanayiciler olarak son anda açıklanan idari tatillerin kendilerini zor duruma soktuğuna değinen Keçeci, “Biz sanayiciyiz, belli bir takvime uygun olarak üretim yapıyoruz. İhracat yapan sanayicilerimiz için bu takvim daha da kesin. Gerek iç piyasadaki gerekse dış piyasadaki en önemli rekabet unsurlarımızdan biri termin; ancak 1-2 hafta önce ilan edilen idari tatiller bizim termin sürelerimizi alt üst ediyor. Resmi tatilin ne zaman olduğunu bırakın bir seneyi 5 sene öncesinden biliyoruz ve ona göre üretim ve ihracat planlarımızı yapıp ona göre termin veriyoruz. 2 günlük idari tatil, özellikle ihracat yapacak olan sanayicilerimizi çok zorlayacak; belki de terminlerin gecikmesinden ötürü ceza yemelerine sebep olacaktır.” dedi.

 

Turizmcilerin yerli turist talebini de haklı gördüğünü belirten Keçeci “Turizm sektörü temsilcilerinin de kendilerine göre taleplerinin haklı olduğunu biliyorum ancak konuyu milli ekonomi açısından değerlendirecek olursak 2 günlük eksik üretim ve ihracat, turizmcinin yerli turistten elde edeceği kazançtan çok daha fazla. Ekonomi Bakanımız da dile getirdi; şu anda ekonomimizin en çok ihtiyaç duyduğu şey üretmektir; tatil yapmak değil. Turizm sektörünün çözümü yanlış yerde aradığı kanaatindeyim.” diye konuştu.

 

 

Videolar
ETKİNLİK TAKVİMİ
Videolar

AB Bilgi Merkezi Yayınlar Bilgi Güncelleme Meslek Komiteleri Online Hizmetler Projeler
İSTİHDAM TEŞVİKLERİ HAKKINDA
TÜM CEVAPLAR İÇİN
www.istihdamatesvik.com
DENİZLİ’DE KAYITLI İSTİHDAMIN TEŞVİKİ İÇİN GÜÇLÜ DİYALOG VE YENİLİKÇİ YAKLAŞIM PROJESİ
KAMU SPOTU
DENİZLİ MERMER SEKTÖRÜNÜN
KALİTELİ MESLEKİ EĞİTİM İHTİYACINA
ÇÖZÜM İÇİN ORTAK ADIMLAR
KAMU SPOTU
YA BİRGÜN MESLEK LİSELERİ OLMASAYDI?
                                       
DSO İLETİŞİM MERKEZİ
0258 242 10 04